Mikroskop ; Gözle görülmesi oldukça zor olan nesne ve maddeleri mercek yardımı ile yakınlaştırarak inceleme ve analiz işlemleri için kullanılan cihazdır. Kullanım alanlarına göre farklı özellik ve aksesuarlara sahip olan mikroskoplar kullanışlı ve hızlı veriler elde etmeniz için idealdir. Okullarda, hastanelerde ve araştırma merkezlerinde yaygın bir şekilde kullanılan mikroskoplar özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Mikroskop ile yaptığınız işlemleri mikroskop kamerası ile kolay bir şekilde bilgisayarınıza aktarabilir ve daha sonradan net bir şekilde incelemenize olanak sağlar. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda sunmuş olduğumuz hizmetlerde mikroskopların bakımı, teknik servisi ve satışı konusunda birçok markayı firmamızdan temin edebilirsiniz. Görüntüleme mikroskopları, çözünürlük ve büyütme açısından optik mikroskoplardan önemli ölçüde daha yüksektir , ancak aynı zamanda fiyat yönünden daha pahalıdır.

Hedef büyütme kuvvetleri genellikle 10X ile 100X arasındadır. Mikroskobun gövdesinde bulunan odaklama düğmeleri ile ince ve kaba odaklanma ayarları yapılır. Mikroskop fiyatları ürün özelliklerine göre değişecektir.

Mikroskop Çeşitleri

  • Binoküler Mikroskop
  • Trinoküler Biyolojik Mikroskoplar
  • Stereo Zoom Mikroskoplar

Bu kategoride ürün bulunamadı.