0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: Hanna
Ürün Kodu: HANNA HI 981031
Stok Durumu: 100

Adet

Icon Hemen Fiyat Teklifi Alın !

Demleme işlemi boyunca bu bira pH test cihazına güvenebilirsiniz. Kit, bir biracının pH testi için ihtiyaç duyabileceği her şeyle birlikte gelir. Tasarımı ve Kullanımı göz önüne alındığında oldukça başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz yeni nesil HANNA HI 981031 pH ölçüm cihazları 2 yıl garantilidir. 

Bira hazırlama işlemi sırasında pH testine basitlik getirmek için tasarlanan HI981031 Bira pH Test Cihazı, bira fabrikasının zorlu ortamına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Dahili prob, bir titanyum gövdeye, düz cam uca ve yenilenebilir kumaş bağlantısına sahiptir ve bu da onu bira yapım işlemi sırasında püre veya mayşenin pH'ını ölçmek için idealdir.

Daha İyi Test İçin Daha İyi Özellikler

Ekrandaki bir kararlılık göstergesi, sonuçlarınızda en yüksek düzeyde güven sağlar. Seçilebilir otomatik kapanma özelliği, ölçüm cihazı yanlışlıkla açık bırakılırsa gönül rahatlığı ve enerji tasarrufu için pil ömrünü uzatır.

Cep Boyu

Kompakt boyut, Toprak pH Test Cihazını hareket halindeyken yapılan testler için ideal hale getirir. Geniş bir LCD ekran, herhangi bir açıdan bir bakışta okumalar sağlar ve tek tuşla çalıştırma, herhangi bir kullanıcı için test sürecini kolaylaştırır.

Uzun Pil Ömrü

Ürünle birlikte verilen CR2032 Li-ion pil, 1000 saate kadar sürekli kullanım sağlar. Pil simgesi, pili değiştirme zamanının geldiğini size bildirmek için yanıp söner, böylece hiçbir ölçümü kaçırmazsınız.
Ölçümleriniz ayrıntılı dikkat gerektirir; elektrotunuz da öyle. HI981031 Bira pH Test Cihazı, bira, püre ve mayşede pH'ı ölçmek için dikkatlice tasarlanmış yerleşik bir proba sahiptir.

Özellikler ve faydalar

Titanyum Gövde - Titanyum gövde, pH problarında geleneksel cam gövdeye kıyasla ek koruma sağlar.

Düz Uçlu pH Sensörü - Düz uçlu sensör, yüzeyde depolanan ezme ve mayşe soğumasından kaynaklanan yuvarlak ampullere kıyasla kolay temizlik sağlar.

Yenilenebilir Kumaş Bağlama - Çıkarılabilir kumaş bağlama, herhangi bir katı tıkamanın temizlenmesine izin verir, bu da düzensiz okumaları önler. Eklemin yeni bir yüzeyini ortaya çıkarmak için 1/8 ”(0,3 cm) itin ve hızlı, kararlı okumalar elde edin.

LCD Ekran - Gelişmiş LCD ekran, okumaları, kararlılık göstergesini, düşük pil ve kalibrasyon etiketlerini gösterir.

Otomatik Kalibrasyon - Bira pH metre otomatik olarak bir veya iki nokta ile kalibre edilir.Kalibrasyon tamponları otomatik olarak tanınır ve kalibrasyondan sonra tamponların değerleri görüntülenir.

Stabilite Göstergesi - Sabit bir okuma elde edilene kadar LCD ekranda kum saati şeklinde bir gösterge görüntülenir. Okuma stabilize olduğunda, gösterge kaybolur ve okuma alınabilir.

Otomatik Kapanma - Ölçüm cihazı, açık bırakılırsa pilden tasarruf etmek için 8 veya 60 dakika sonra otomatik olarak kapanacak şekilde ayarlanabilir. Bu seçenek devre dışı bırakılabilir.

Prob Tanılama - Sayaç kalibrasyonu sırasında hata mesajı (Err) probun temizlenmesi gerektiğine dair bir gösterge olarak görüntülenecektir.

Uzun Pil Ömrü - Bira pH ölçer, 1000 saate yaklaşan olağanüstü bir pil ömrüne sahiptir.Pil zayıfladığında, ekranda düşük pil göstergesi görüntülenecektir.

Plastik Taşıma Kutusu - HI981031 Bira pH Ölçüm Cihazı, ölçüm cihazı, prob, kalibrasyon solüsyonları ve temizleme solüsyonlarıyla birlikte gönderilir. Hepsi sağlam bir plastik kutu içinde paketlenmiştir.

Ucuz - Bira pH Ölçer, hem butik bira üreticisi hem de pH ölçümleriyle deney yapmak isteyen bir profesyonel uygun fiyatlı tam özellikli bir ölçüm cihazıdır. 
Bir pH ölçümü, elektriksel gürültü ve nemden kaynaklanan parazitlere duyarlı çok hassas bir voltaj ölçümüdür. Bu sorunların üstesinden gelmek için titanyum gövde, elektronik bir kalkan görevi görüyor. Metalden yapılmış titanyum gövde neredeyse kırılmazdır ve kazara kırılmalara karşı ek koruma sağlar.
Bira yapımında kullanım


Demleme işlemi sırasında çeşitli noktalarda pH ölçülür. Bu elektrot, başlangıç ​​dönüşümünün optimizasyonu için püre pH'ını ölçmek için tasarlanmıştır. Nişastayı şekere dönüştürmek için gerekli enzimler pH'a duyarlıdır ve optimum pH aralığı 5,2 ile 5,6 pH arasındadır. PH'ı ayarlamak için fosforik asit, laktik asit ve alçıtaşı içeren farklı bileşikler kullanılır.


Canlı bir katalizör olarak maya, hücrelerinde pH'ı 6,5 civarında tutar; ancak tercih, daha asidik bir ortamda yaşamaktır. Fermantasyon aşamasında, mayayı barındırmak ve ayrıca biranın mikrobiyal stabilitesini ve tutarlı aromasını sağlamak için pH daha düşük olmalıdır; fermentasyon sırasında optimal bir pH aralığı, pH 4.1 ile 4.3 arasındadır.

Bu pH elektrodu, kaynatmadan önce ve sonra mayşeyi ölçmek için kullanılabilir. Kaynatmadan sonra kullanıldığında, hassas cama zarar vermemek için şıranın 80 ° C'nin altına soğumasına izin verilmesi önemlidir. 


Bira Depoları için Temizleme Çözümü


Beer pH Test Cihazınız, elektrotunuzu maya ve şeker oluşumundan korumak için tasarlanmış temizleme solüsyonuyla birlikte gelir. Bu konsantre deterjan kombinasyonu, test cihazınızı hızlı ve etkili bir şekilde temizler, böylece test cihazınız optimum durumda kalır. 

Bir pH kalibrasyonu gerçekleştirirken doğru tamponların kullanılması önemlidir. Başlamanız için bazı başlangıç ​​tamponları ekledik. Tek kullanımlık poşetler ayrı ayrı kapatılır, böylece her kalibre ettiğinizde yeni tampon kullanırsınız.

TEKNİK ÖZELLİKLER


Aralık

0,00 ila 12,00 pH

çözüm

0.01 pH

Doğruluk

± 0.05 pH @ 25 ° c

Kalibrasyon

Otomatik, bir veya iki noktalı

Elektrot

Özel uygulama için yerleşik prob

Pil Türü

CR2032 Li-ion

Pil ömrü

Yaklaşık 1000 saat sürekli kullanım

Otomatik kapalı

8 dakika, 60 dakika veya devre dışı bırakılabilir

Çevre

0 ila 50 ° C; % 95 bağıl nem

Boyutlar

51 x 165 x 21 mm

Ağırlık

58 g

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!